<
önceki karpostal

FerhangiŞeyler-2000

>
sonraki karpostal

25/12/2015 tarihinde, Ferhan Şensoy bir rekora imza atarak “Ferhangi Şeyler” adlı tek kişilik oyunu 2000. Kez sahneledi.

Her oyunundan sonra yaptığı gibi, usta 2000. oyundan sonra da izleyicisiyle buluşarak imza verdi. “Başka Toprakların Renkleri” için, ustadan kendisinin renkleriyle dolu kitabı “Kalemimin Sapını Gülle Donattım”ın kapağını bir kartpostal olarak yazmasını rica ettik.

Artık tüm o ilgi çekici; interaktif kartpostalların, kumaş kartpostalların, ahşap kartpostalların, baklava kutusundan kartpostalların, kendi resim/fotoğrafından yapılmış kartpostalların yanında, bu alemdeki en renkli ve üretken bünyelerden bir tanesinin çocukluk ve gençlik yıllarının renklerini kaleme aldığı bir “Kitap Kartpostal” var.

Usta Ferhan Şensoy’a “niye yırtıyorsunuz lan benim kitabımı?!!?” demeyip, Toprak’a zamanın çok belirgin bir noktasından bir selam gönderdiği için, her şeye rağmen bu kadar dik durduğu ve yolumuzu aydınlatanlar arasında sarsılmaz yerini koruduğu için, elbette SES-1885 Tiyatrosu ve o salonda oynanan bilcümle oyunlar için teşekkür ediyor, Elbardak Beyden, THY’den atılan taksici abimize; Orkinos Hanım, bakkalın bilumum salak çırağı, Çarşambayı alan sel ve tüm “Ferhangi” karakterleri ve elbette büyük üstalar Karl Valentin, Turgut Uyar ve Aşık Mahsuni Şerif’i sevgi ve muhabbetle anarken, “Lan bunları nasıl çeviricez biz şimdi İngilizceye?” diye düşünüyor, düşünüyorken de aklımızın bir kenarından, “İngilizce bilmeden hepinizi I lav yu” yazıp geçsek olmaz mı diye geçirmiyor değiliz (gülen surat)

 

(nedir bu “başka toprakların renkleri” yauv? diyenler için: www.colorsofotherlands.com )

——————————————————————–

In 25/12/2015, Ferhan Şensoy made a record with his 2000th spectacle of his solo play “Ferhangi Şeyer (It sounds like “Some Things” while referring to authors (and also actors name in Turkish”

Following the show, as usual, master met with his audiences and gave autographs to them. For “Colors of Other Lands”, we asked to the master, if he would write as a postcard, into the back of sheared cover of his book, “Kalemimin Sapını Gülle Donattım ( I furnished the holder of my pen with roses), which is full of his colors.

From now on, beside all those interesting interactive postcards, cloth postcards, wooden postcards, postcards from baklava box, postcards from own painting/photograph we do have a book postcard, which is full of colors of one of the most colorful and productive bodies of this universes youth and childhood.

Thanks to Master Ferhan Şensoy for sending Toprak his greetings from a very significant spot of the time, instead of telling us “Why did you tear my book lan!?”, for staying so upright and lightning our way despite everything and for SES 1885 Theater and each play acted in that saloon.  We memorialize all “Ferhangi” characters from Mr. Elbardak to taxi driver, fired from Turkish Airlines, Ms. Orkinos, all the idiot grocery boys, the flood which deluged Çarşamba and of course Karl Valentin, Turgut Uyar and Aşık Mahsuni with love and respect.

(For those, who says “what is this  “colors of other lands” yauv?”  : www.colorsofotherlands.com )


IMG_20160103_0005
IMG_20160103_0006

To Toprak

with love and friendship.

In memory of 2,000th spectacle of “Ferhangi Şeyler”

Bostancı, 25/12/2015

KSGD4

KSGD1

KSGD3

[mapsmarker marker=”359″]

Paylaş


Diğer "Kartpostallar "


Safranbolu
Berlin from Toprak him self
Galata Kulesi / Galata Tower
Alcatraz